Lista pojęć kluczowych dla dziedziny tak rozległej, a jednocześnie tak pasjonującej jaką jest marketing wydaje się być nieskończenie długa. Wszystko co wiemy na temat tego jak marketing funkcjonuje próbujemy ubrać w proste słowa. Jednak okazuje się, że gdy chodzi o e- Mail Marketing czy systemy Marketing Automation mamy ogromny problem ze zdefiniowaniem najprostszych pojęć.

            Jak się bowiem okazuje, nie wiemy nawet co w praktyce oznaczają trzy literki. CMR to coś, co w przypadku rozważani narzędzi takich jak Marketing Automation jest absolutnie kluczowym pojęciem. Nie ma się bowiem co w związku z nim oszukiwać – albo dostrzeżemy jego potencjał i wagę, albo może nam się śnić skuteczny e-Mail Marketing czy inne rodzaje marketingu. Sny się jednak nie ziszczą.

Przechowywanie kluczem do sukcesu

            Poza zbieraniem, skutecznym gromadzeniem  i wyszukiwaniem informacji o kliencie w sieci, równie ważnym jest to, by odpowiednio potem je segregować i przechowywać. Jeśli posiada się określoną liczbę klientów, to warto dbać o to, by ich baza wyglądała tak jak trzeba.

Zarządzamy, notujemy

            Gromadzenie informacji powinno być przede wszystkim efektywne. Nie gromadzimy ich przecież po to, by jedynie je posiadać, ale po to by narzędzia takie jak e – Mail Marketing mógł je potem skutecznie wykorzystać. Jedynie możliwość dodawania notatek, własnych podpowiedzi i przydatnych wskazówek to podstawa skutecznego nimi zarządzania. Potem istnieje możliwość skoordynowania wszystkiego z pocztą e- mail. Dzięki temu kontakt klient – sprzedawca podlega monitoringowi, ale też automatyzacji.

Różnorodność wskazana

            Zróżnicowanie poszczególnych profili klientów ułatwia gromadzenie i segregowanie informacji. Ciekawą opcją jest również dopasowanie kart kontaktu do indywidualnych potrzeb nie tylko klienta, ale i pracownika. Stosując metodę i założenia lejków sprzedażowych ułatwia się kontakt z klientem i prowadzi skuteczny proces sprzedażowy.

            Jak więc widać pojęcie CMR jest pojęciem ważnym i potrzebnym. Takim, które na pewno się przyda niejednej osobie w życiu. Warto zatem zapoznać się z nim lepiej.